Blanc

2 dni pred Silvestrom 2009, akonáhle paničke zazvonil telefón, sme utekali do útulku. Z koterca na nás štekal pôvodne biely, no vtedy ufúľaný kučeravý psík. Vzali sme ho do unimobunky a na prvý pohľad sa zdalo, že poslúcha na povel sadni. Navliekli mu teda obojok, postroj, pripli vodítko a po chvíli sme už boli na ceste domov, čo sa mne už vôbec nepáčilo. Cudzí pes u nás ešte nikdy nebol. Okúpali ho, pofotili a panička začala vylepovať letáky. O niekoľko dní si pre neho prišiel nový majiteľ, avšak už o necelý týždeň sa k nám vrátil a zostal u nás dodnes. Po čase som sa zmierila s tým, že v našej domácnosti je ďalší psík, čo mi však stále prekáža je to, že sa so mnou nechce veľmi hrať.

Blanc je dosť flegmatická povaha, avšak veľmi sa mi nepáči, že vonku šteká a vrčí po iných psíkoch, čo ma dosť vyrušuje a znepríjemňuje prechádzku mne i paničke. No taký zlý zasa až nie je, má svojich kamarátov s ktorými sa občas aj pekne zahrá.

V roku 2010 sme obaja pričuchli k agility a musím povedať že aj Blanca to veľmi bavilo, hoci dosť často zhodil skočku alebo odbehol od prekážok. Keďže ja som bola v tom čase v rekonvalescencii a paničke sa naskytla príležitosť navštíviť detské domovy v Novom Meste nad Váhom a v Piešťanoch nezaváhala a Blanc si ako prvý vyskúšal canisterapiu s deťmi, kde sa mu však darilo pomenej, keďže sa skôr zaujímal o okolité psíky a najmä sučky, vtedy panička pochopila, že sa na tú prácu nehodí. V tom istom roku sme spolu absolvovali veľmi veľa výletov a turistík, navštívili spolu veľmi veľa nových miest. Odvtedy sa však veľa zmenilo a keďže ja som sa "odsťahovala" do Košíc, nebývame spolu už tak často, avšak vždy sa na neho veľmi teším a občas na východ cestuje spolu s nami...

V roku 2012 mal dokonca svoju dogtrekkingovú premiéru v Brezne a v pláne máme spolu absolvovať všetky MIDy, ktoré sa u nás konajú. V dvojici sa nám lepšie šlape a Blanc ako sa ukázalo, ťahá naplno.  Rovnako ako ja sa zúčastnil svojej prvej súťaže v Bratislave, Novomestský psí šampión, kde hneď vyhral disciplínu "Prekážkodrom" a keďže paničku a aj nás dvoch chytilo klikanie, Blanc sa pomaličky tiež učí tancovať a ide mu to skvelo. Na konci minulého roku sa opäť vrátil k agility, síce iba k amatérskemu, ale panička by to s ním chcela skúsiť profesionálne, len k tomu potrebuje ešte veeľa veeľa času a hlavne trpezlivosti na motivovanie a udržanie jeho pozornosti, tak snáď sa jej to raz aj podarí :))