O mne

Ako som Vám už prezradila v úvode, narodila som sa 29. apríla 2008 v Seredi, kde som bývala spolu s mojimi rodičmi, bračekmi a sestričkou až pokiaľ nás nenavštívili dve dievčatá, po dlhšej chvíli a rozhovore s pánom mojej mamičky a otecka si ma jedna z nich vzala na ruky a ani neviem ako, zrazu som sa ocitla v neznámom prostredí, v čudnom hlučnom prostriedku, no tá dievčina ma po celú dobu držala na rukách, takže sa mi nemohlo nič stať. Zdalo sa mi, že tá cesta je nekonečná a nakoniec v skutočnosti vôbec taká nebola. Ako prvých sme hneď navštívili milých starších ľudí, ktorí, to som však vtedy ešte netušila, ma prvý rok strážili pokiaľ bola moja panička v škole, hrali sa so mnou s loptičkou a vodili ma na záhradku.

S paničkou sme odvtedy trávili spolu každú voľnú sekundu, chodili na záhradu, na prechádzky, hrali sme sa (len neviem prečo sa to paničke ani ostatným členom svorky nepáčilo, veď škrabkať pazúrikmi a kúsať ihličkami je taká zábava). Ževraj som bola veľmi neposlušné a neposedné šteniatko. Potom sme ale spoznali nových kamarátov (ktorých mimochodom máme doteraz), začali navštevovať cvičák, chodiť na dlhé prechádzky a spoznávať nové miesta, ľudí a psíkov. Odvtedy ma panička začala trápiť rôznymi povelmi a cvikmi, ktoré ma však vôbec nebavia. Len čo som mala rok, zúčastnili sme sa nášho prvého oficiálneho dogtrekkingu na Orave. A dogtrekking to bol naozaj extrémny, ako sa píše v pravidlách, celú trasu nám pršalo. Nás to však neodradilo a odvtedy sa s paničkou zúčastňujeme pravidelne všetkých dogtrekkingov na Slovensku.

Tri dni pred Silvestrom v roku 2009 mi panička pripravila najskôr nemilé prekvapenie. Nerozumela som, prečo k nám domov prišiel ten huňatý kučeravý psík, prečo u nás spí, chodí s nami von a navštevuje našich kamarátov. Po pár dňoch sa však všetko vrátilo do starých koľají, no iba na necelý týždeň. Panička psíka nakoniec priniesla späť, dostal meno Blanc a odvtedy sme boli stále spolu.

V roku 2010 sme obaja trošičku pričuchli k ďalšiemu športu, k agility, ale iba na malú chvíľočku. Veľmi nás to bavilo, ale nemali sme možnosť trénovať ďalej. To sa však zmenilo, keď panička zmaturovala a "odsťahovali" sme sa na ďaleký východ, kde sme začali navštevovať košický kynologický klub, najskôr poslušnosť a neskôr kurzy agility, ktoré ma veľmi baví, navyše mám už aj niekoľko umiestnení z neoficiálnych pretekov a do budúcnosti sa chceme stále zlepšovať a behať čo najlepšie...

Mimochodom, panička vždy túžila mať psieho terapeuta, ale nikdy ju nenapadlo, že to budem aj ja. K tejto činnosti ako prvý pričuchol Blanc, ktorý s ňou dva krát návštívil miestny detský domov. Paničke sa to zapáčilo a na začiatku mája minulého roku som úspešne absolvovala skúšky psa terapeuta. Momentálne navštevujem 2x mesačne domov seniorov v Košiciach a príležitostne detské domovy a robíme rôzne ukážky pre deti a na školách. Keďže odšteniatka neustále prosím a nikto mi nedokáže odolať, paničku napadlo vyskúšať dogdancing a začali sme sa učiť nové a nové triky, najmä odkedy sme objavili čaro klikania a dokonca sme už stihli absolvovať aj jednu skúšku, ktorá síce dopadla katastrofálne, ale snáď sa nám ju raz podarí opraviť. Triky využívame najmä na ukážkach pre deti a na rôznych akciách a takisto na canisterapii, keďže to sa deťom páči najviac....

Existuje niečo, čo paničku nenadchlo??? V tomto roku dokonca aj Obedience... Absolvovali sme niekoľko seminárov a síce to nie je naša priorita, občas niečo precvičíme, niečo nové sa naučíme a raz z toho snáď niečo aj bude :-))

Okrem dogtrekkingových, canisterapeutických a agility akcií sa zúčastňujem aj záchranárskych, športových alebo iných akcií na Slovensku. Dokonca som už aj figurovala záchranárskym psom. Dobre čítate, figurovala. Spolu s paničkou v zrúcanine hradu.

Ešte som nespomenula to najdôležitejšie, čo mám najradšej, aportovanie, loptičky, pešky a všetko čo lieta, čiže aj frisbee. A keďže mám tak rada aport, paničku už dávnejšie napadlo, že vyskúšame ďalší nový šport, flyball. Tak som zvedavá, či z toho niečo bude a či ma to bude baviť, avšak v prvom rade musíme nájsť klub, kde sa flyball trénuje...